Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, порушенням прав людини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований у жовтні 2007 року Європейським Парламентом. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Не байдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.
Для протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції Україна ратифікувала міжнародні документи, спрямовані на боротьбу з торгівлею людьми і дискримінацією жінок.
При легальному наймі на роботу врахуйте:
укладання трудового договору – це перший етап легального працевлаштування;
за жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують вашу особу, – не залишайте їх у заставу, не віддавайте на зберігання чи для реєстрації;
перевірте особисто, на яких умовах можлива трудова зайнятість в обраній країні, зателефонувавши до посольства/консульства чи ознайомившись з інформацією на сайті МЗС України;
копії цих документів тримайте при собі та в надійному місці окремо від оригіналів документів, на всяк випадок залиште всю інформацію про місце Вашого перебування і роботи у друзів і рідних.
У разі виникнення скрутної ситуації за кордоном громадяни України можуть звертатись:
до консульських установ та посольств нашої країни (з їх місце розташуванням і контактними даними для звернення варто ознайомитись до перетину кордону і завжди мати цю інформацію в зоні доступу)
міжнародних, громадських, правозахисних, благодійних організацій (Товариство Червоного Хреста, CARITAS та ін.);
організацій української діаспори та релігійних організацій;
якщо ви знаходитесь в іноземній країні легально, ви маєте право звернутися до поліції.
Вам допоможуть отримати матеріальну, медичну чи правову допомогу; допоможуть зв’язатись з посольством (консульством) для підтвердження громадянства, відновлення документів тощо.
Також ви і ваші рідні та близькі можуть звернутись до державних та інших установ на території України:
Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501, 527
Міністерство закордонних справ України – (044) 238 16 57
Укрбюро Інтерполу (розшуку осіб, зниклих за кордоном (044) 256 12 53
Департамент боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України (постраждалим за кордоном або в межах України) – (044) 374 37 85
Урядова «гаряча лінія» – (044) 284-19-15), www.ukc.gov.ua [1]